Festiwal im. Księcia Władysława Lubomirskiego

WSTĘP WOLNY na wszystkie koncerty!
Więcej informacji o festiwalu na stronie internetowej: lubomirskifestival.pl

 

Poniedziałek, 21 października 2019, godz. 18.30,
Filharmonia Narodowa w Warszawie, ul. Jasna 5

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Dominika Peszko – fortepian
Wojciech Rodek – dyrygent

Program:
Józef Wieniawski – uwertura dramatyczna „Wilhelm Milczek”
Karol Szymanowski – IV symfonia koncertująca op.60
Mieczysław Karłowicz – „Odwieczne Pieśni” op.10


Środa, 23 października 2019, godz. 19.00

Orkiestra Filharmonii Lwowskiej
Galicki Chór Kameralny
Khrystyna Maka – sopran
Tetyana Vakhnovska – mezzosopran
Nazar Tacyszyn – tenor
Wiktor Jankowski – baryton
Volodymyr Syvokhip – dyrygent

Program:
Zygmunt Stojowski – Modlitwa za Polskę op.49
Stanisław Liudkiewicz – Testament
Karol Szymanowski – Stabat Mater op. 53 


Czwartek, 24 października 2019, godz. 19.00, Filharmonia Lubelska

Koncert symfoniczny

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej
Bartłomiej Nizioł – skrzypce
Sebastian Perłowski – dyrygent

Program:
H. Pachulski – Suita na orkiestrę op. 13 dedykowana Piotrowi Czajkowskiemu

M. Karłowicz – Koncert skrzypcowy A-dur op. 8
M. Karłowicz – Symfonia e-moll op. 7 „Odrodzenie”


Piątek, 25 października 2019, godz. 19.00, Filharmonia Lubelska

Polskie Sonaty Skrzypcowe

Bartłomiej Nizioł – skrzypce
Michał Francuz – fortepian

Program:
Ignacy Jan Paderewski – Sonata a-moll op. 13 na skrzypce i fortepian
Zygmunt Stojowski – Sonata E-dur op. 37 na skrzypce i fortepian
Władysław Żeleński – Sonata F-dur op. 30 na skrzypce i fortepian


Sobota, 26 października 2019, godz. 18.00, Filharmonia Lubelska

Polish Art Philharmonic
Michael Maciaszczyk – dyrygent

Program:
Tadeusz Szeligowski – Epitaphium na śmierć Karol Szymanowskiego
Mieczysław Karłowicz – Serenada
Piotr Czajkowski – Serenada


Niedziela, 27 października 2019, godz. 11.00, Filharmonia Lubelska

Junge Kammerphilharmone Freiburg
Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska – fortepian
Andreas Winnen – dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Uwertura do opery „Così fan tutte” KV 588
Franciszek Lessel – Koncert fortepianowy C-Dur op.14
Ludwig van Beethoven – VI Symfonia  F-Dur op.68 „Pastoralna”


Niedziela, 27 października 2019, godz. 17.00, Filharmonia Lubelska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Dominika Peszko – fortepian
Wojciech Rodek – dyrygent

Program:
Józef Wieniawski – uwertura dramatyczna „Wilhelm Milczek”
Karol Szymanowski – IV symfonia koncertująca op.60
Mieczysław Karłowicz – „Odwieczne Pieśni” op.10


Dominika Peszko


Wojciech Rodek

 


Bartłomiej Nizioł


Sebastian Perłowski


Michał Francuz


Michael Maciaszczyk


Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska


Andreas Winnen