Artyści estrady: Lao Che


Sobota, 07 kwietnia 2018, godz. 19:00
Bilety 80, 70, 60 zł
Sala koncertowa FL

 

Ten koncert już się odbył.Najważniejszy zespół sceny alternatywno-rockowej w naszym kraju. Zespół Lao Che to wyjątkowe zjawisko na naszym rynku muzycznym ostatniego dziesięciolecia. Twórczość Lao Che nieco szokuje i prowokuje, ale też inspiruje i skłania do przemyśleń na temat natury ludzkiej. Zachwycają niekonwencjonalnym podejściem do muzyki, oryginalnymi tekstami i niezwykłymi aranżami. Na ich dorobek składa się siedem albumów, świetnie przyjętych przez krytyków i słuchaczy. Każdy z nich jest osobnym albumem koncepcyjnym, podporządkowanym osobnym wpływom, rytmom i stylistyce.
Lubelski koncert promuje najnowszą płytę zespołu ”Wiedza o Społeczeństwie”. Na płycie tej zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr "Emade" Waglewski oraz Filip "Wieża" Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.
Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

Obecnie LAO CHE to septet, który tworzą:

Rafał Borycki - bas, wokal
Mariusz Denst - sampler, wokal
Hubert Dobaczewski - wokal, gitara
Maciek Dzierżanowski - instrumenty perkusyjne, Sammler, wokal
Michał Jastrzębski – Szwed -  perkusja
Karol Gola- saksofon, flet, klawisze
Filip Różański - instrumenty klawiszowe, wokal