Młodzi Melomani: Ulepimy dziś bałwana


Niedziela, 18 lutego 2018, godz. 12:00
Bilety 20, 10 zł
Sala koncertowa FL

 

Ten koncert już się odbył. 

 

Zimowe tematy w muzyce można by mnożyć. Instrumentalne ilustracje padającego śniegu, wiatru czy siarczystego mrozu to tylko niektóre z obrazów zapisanych w partyturach.  

W ostatnich latach w świadomości najmłodszych melomanów  pojawiła się Królowa lodu, której “muzyczna” moc powszechnie jest znana. 

Ulepimy dziś bałwana to audycja, podczas której kwartet smyczkowy KWARTEMIA +  stworzy muzyczną mozaikę  zimowej aury, sportów i  zabaw na śniegu. 

 

KWARTEMIA +

Agata Mrówczyńska – I skrzypce

Emilia Siepkowska – II skrzypce

Przemysław Raczek – altówka

Izabela Zagórska – wiolonczela

Aleksander Resiak - kontrabas

 

Dziecięcy Zespół Baletowy "Dobry Start"

Anna Adamczyk - przygotowanie zespołu baletowego

 

Kwartet zainaugurował swoją działalność w październiku 2012 r. podczas uroczystego koncertu ze Stanisławem Sojką z okazji 15-lecia Lubelskiego Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia. W czerwcu 2013r. zespół wystąpił podczas Festiwalu Spotkań Kultur Sanus Per Artem na Zamku Lubelskim, a w maju 2015r. dokonał lubelskiego prawykonania utworu S. Gubaiduliny pt. „Siedem ostatnich słów Chrystusa Ukrzyżowanego” podczas XIX Forum im. W. Lutosławskiego.

Poznałyśmy się w Szkole  Muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie, a następnie wyjechałyśmy na studia do Łodzi, Wrocławia i Kijowa by tam doskonalić muzyczne umiejętności. Po kilku latach nasze drogi znowu się spotkały – tym razem postanowiłyśmy stworzyć zespół, dzięki któremu możemy realizować nasze pasje i marzenia oraz dzielić się z innymi tym, co kochamy robić najbardziej.

Jesteśmy uczestniczkami licznych kursów mistrzowskich i warsztatów muzycznych w kraju i za granicą. Przez całe życie wzbogacamy nasze umiejętności biorąc udział w projektach zarówno symfonicznych, kameralnych jak i rozrywkowych, a także w międzynarodowych trasach koncertowych, co daje nam wszechstronne podejście do sztuki oraz pełen profesjonalizm w realizacji naszych przedsięwzięć. Pragniemy ofiarować ludziom radość i emocje poprzez muzyczną kreację dzieł kompozytorów wszystkich epok i stylów.

Na co dzień jesteśmy związane z Filharmonią im. H. Wieniawskiego w  Lublinie i bierzemy czynny udział w życiu artystycznym naszego miasta. Współpracujemy z m.in. z Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie, Cameratą Lubelską, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Lubelskiej, a także z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Chętnie uczestniczymy także w  koncertach edukacyjnych oraz poświęconych muzyce filmowej. Często współpracujemy z innymi instrumentalistami wykonując m.in. kwintety z towarzyszeniem kontrabasu czy fortepianu – stąd nazwa Kwartemia Plus.

Kwartet zainaugurował swoją działalność w październiku 2012r. podczas uroczystego koncertu ze Stanisławem Sojką z okazji 15-lecia Lubelskiego Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia. W czerwcu 2013r. zespół wystąpił podczas Festiwalu Spotkań Kultur Sanus Per Artem na Zamku Lubelskim, a w maju 2015 r. dokonał lubelskiego prawykonania utworu S. Gubaiduliny pt. „Siedem ostatnich słów Chrystusa Ukrzyżowanego” podczas XIX Forum im. W. Lutosławskiego.