Koncert dla najmłodszych: „Zima, zima, zima...”


Niedziela, 03 lutego 2019, godz. 12:00
Bilety 20 i 10 zł
Sala koncertowa FL

Koncert dla najmłodszych

„Zima, zima, zima...”
 

(4-6 lat)

Ilustracja zimy w muzyce to przestrzeń barwy i kolorystyki muzycznej. Dzieci usłyszą odgłosy skrzypiącego śniegu, zimowej zamieci czy tupania nogami, kiedy chcemy się rozgrzać. Zima to także liczne zabawy na śniegu, o których przypomnimy w czasie koncertu. Ulepimy muzycznego bałwana, zabawimy się w śnieżki i pojeździmy na łyżwach. Zmęczeni po zabawie rozgrzejemy się przy kominku wsłuchując się w delikatnie padający za oknem śnieg. 

Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie z wielką radością prezentuje nowy cykl koncertów dla najmłodszych. Dotychczasowe cykle „Lub-smyki” oraz „Młodzi Melomani” kontynuowane będą w nowej odsłonie koncertów-warsztatów opartych na pedagogice muzycznej Edwina E. Gordona – uznanego muzyka, pedagoga oraz psychologa muzyki, autora wielu publikacji z zakresu edukacji muzycznej.
Artystami, którzy zaproszą dzieci w świat muzyki będą wokaliści – instruktorzy programu „Muzyczne Kroczki” oraz instrumentaliści Filharmonii Lubelskiej. Podczas spotkań gordonowskich muzyka traktowana będzie jako wspólny język komunikacji, co dla małych dzieci jest naturalne i w czym bardzo dobrze się odnajdują. Będzie między innymi pobudzać zmysły rytmicznym kołysaniem, tańczeniem, rytmizowaniem, śpiewaniem w skalach modalnych wykorzystując przy tym różne perkusjonalia. Chcemy stworzyć warunki, aby reakcje dzieci na muzykę były nieskrępowane i jak najbardziej naturalne.
Koncert poprowadzi Joanna Głogowska-Szychta – pedagog, wokalistka, dyrygent, propagator myśli Edwina E. Gordona na Lubelszczyźnie, twórca programu umuzykalniania małych dzieci „Muzyczne Kroczki” oraz „Muzyczne Fikanki”.
Koncerty-warsztaty odbywać się będą, jak dotychczas, o godzinie 10.00 oraz 12.00. Koncert o godzinie 10.00 skierowany jest dla dzieci do 3 roku życia, natomiast o godzinie 12.00 dla dzieci w wieku 4-6 lat.


10.00 – koncert dla dzieci do 3 lat

12.00 – koncert dla dzieci 4-6 lat

Partner Filharmonii