Zewnętrzny organizator: Randka w cis-moll z Jackiem Kawalcem i gwiazdami operetki


Niedziela, 12 maja 2019, godz. 19:00
Bilety 80 i 60 zł

Maj miesiącem zakochanych… w Filharmonii !!!

„Scena Gwiazd” serdecznie zaprasza Państwa na majową i niezwykle romantyczną „Randkę w cis-moll z Jackiem Kawalcem”, na której  spotkają się  samotne serca w ogródku muzycznych wspomnień. Dla ambitnego aktora  (wodzireja) i czworga utalentowanych śpiewaków polem do nawiązania bliższej znajomości staną się  piosenki z przedwojennych operetek, wodewili, rewii, kabaretu, kina i filmu.  
Będą to utwory czasami śmieszne, czasami wzruszające, ale wciąż piękne i z przekazem o ponadczasowej treści.
Na inscenizowany koncert  z „nutką retro” zapraszają  Państwa ulubieńcy publiczności, wspaniałe gwiazdy polskiej sceny teatralnej i operetkowej, artyści śpiewający piosenki o życiu, nadziejach, wspomnieniach, a przede wszystkim o …Miłości !!!

Koncert jednoczęściowy
Czas trwania koncertu – ok.90 min.
Pomysłodawca  koncertu:  Scena Gwiazd

Biogramy:

Jacek Kawalec
polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, prezenter telewizyjny oraz wszechstronny wokalista. Artysta ma na swoim koncie wiele znaczących ról, ale niezmiennie jest kojarzony z „Randką w ciemno” oraz rolą polonisty Tomasza Witebskiego z filmu „Ranczo Wilkowyje”. Swój talent wokalny pokazał, śpiewając ekstremalnie różnymi głosami,  w telewizyjnym show „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie fantastycznie wcielał  się wokalnie w postaci takich artystów jak:  Joe Cocker, Sting, Louis Armstrong, Robert Plant. „W randce w cis-moll” będziemy mogli podziwiać kunszt aktorski, komediowy i wokalny Jacka Kawalca w konfrontacji z postaciami filmu przedwojennego.

Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran
Ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappe w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Regularnie występuje w spektaklach operowych i galach koncertowych w kraju i za granicą. Ma bogaty repertuar oratoryjny, symfoniczny i kameralny.

Małgorzata Długosz – sopran
Ulubienica publiczności w kraju i na świecie, mająca na swoim koncie wiele znaczących,  pierwszoplanowych ról operetkowych. Gwiazda koncertów Bogusława Kaczyńskiego.
Jedna z najbardziej uznanych polskich śpiewaczek operowo - operetkowych, niestroniąca również od występów estradowych. Obecnie związana z Teatrem Muzycznym w Łodzi i Operą Nova w Bydgoszczy.

Piotr Rafałko – tenor
Śpiewak, pedagog, architekt, malarz–artysta wielu talentów, który zachwyca publiczność swoim śpiewem na koncertach i festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie. Od kilku lat jest solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Dysponuje bardzo szerokim repertuarem operowym, operetkowym oraz oratoryjno-kantatowym. Chętnie sięga również do repertuaru rozrywkowego,  wykonując m.in. światowe standardy rozrywkowe i jazzowe.

Ryszard Wróblewski – tenor
Wieloletni solista Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, gdzie był odtwórcą przeszło 60. ról, w tym w większości pierwszoplanowych. Artysta przez lata związany ze wszystkimi teatrami operowymi i muzycznymi w całej Polsce. Tenor  mający wszechstronny repertuar. Ulubieniec publiczności w kraju i na świecie. Gwiazda koncertów  Bogusława Kaczyńskiego i Festiwalu  im. Jana Kiepury w Krynicy. Odznaczony srebrną Gloria Artis za wybitne osiagnięcia w dziedzinie kultury przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Anna Barańska-Wróblewska – konferansjer
reżyser koncertu
Z wykształcenia artysta-muzyk (altowiolistka), pedagog,  menadżer i animator kultury. Z zamiłowania - konferansjer, scenarzysta, reżyser koncertów oraz scenograf i kostiumolog. Pomysłodawca, założyciel w 2006 r. i dyrektor  impresaryjnej „Orkiestry Romantica” oraz „Sceny Gwiazd",  skupiającej wokół siebie zespół wspaniałych śpiewaków, artystów instrumentalistów, tancerzy oraz aktorów. Producent koncertów, widowisk muzycznych i teatralnych.

Orkiestra Romantica
Orkiestra Romantica jest orkiestrą Impresaryjną i realizuje autorski program swojej pomysłodawczyni, założyciela  oraz dyrektora – Anny Barańskiej –Wróblewskiej.
„Występy Romantiki stały się znane z rozrywkowo-edukacyjnego repertuaru muzyki klasycznej” (…), a ich wartość  „wykracza  daleko poza perfekcyjne wykonanie repertuaru i niebanalny wizerunek sceniczny”. Koncerty z udziałem Romantiki przede wszystkim „zachwycają jednak wysokim poziomem muzycznym (…), a Orkiestra jest ich „głównym bohaterem” (Twoja Muza-nr 1/2012).
Orkiestra Romantica została uznana za „mistrzowskiego promotora talentów” oraz „wirtuoza popularnej muzyki klasycznej” (Twoja Muza-nr 1/2012).
Doświadczenie koncertowe Romantiki jest już niebagatelne: towarzyszenie ponad 150 solistom dużego formatu, współpraca z uznanymi dyrygentami, udział w przeszło 250 koncertach i przedstawieniach operowych oraz operetkowych. Wszystko to składa się na bardzo duże doświadczenie sceniczne i  koncertowe, a także wielkie uznanie publiczności oraz prasy ogólnopolskiej, a zwłaszcza branżowej.Sprzedaż biletów:
Kasa Filharmonii

 

Wykonawcy:
Jacek Kawalec – aktor / wodzirej
Małgorzata Długosz – sopran
Solistka Teatru Muzycznego w Łodzi i Opery Nova w Bydgoszczy
Bogumiła Dziel-Wawrowska - sopran
Solistka scen muzycznych i estrady
Piotr Rafałko – tenor
Solista scen muzycznych i estrady
Ryszard Wróblewski – tenor
Solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej
Kameralna Orkiestra Romantica
Maciej Przestrzelski – skrzypce
Anna Barańska-Wróblewska – zapowiedź koncertu / inscenizacja