W rytmie kubańskiej fiesty


Niedziela, 02 lutego 2020, godz. 18:00
Bilety 60, 80 zł

Rey Ceballo & Tripulacion Cubana

Najpopularniejsza kubańska orkiestra w Polsce, czyli zespół Rey Ceballo & Tripulacion Cubana, już 13 kwietnia 2019 r. na scenie Filharmonii Lubelskiej porwie publiczność w wir latynoskich rytmów. Po niezapomnianych koncertach w Teatrach, Filharmoniach m.in. w Koszalinie, Olsztynie, Warszawie tym razem w Lublinie zabrzmią  największe hity w karnawałowych aranżacjach rodem ze słonecznej Kuby. Tego nie można przegapić!  
Rey Ceballo & Tripulacion Cubana to najpopularniejsza orkiestra kubańska na polskim rynku muzycznym. Lider formacji – Rey Ceballo – to utalentowany pianista, wiolonczelista, kompozytor, producent i aranżer muzyczny, pochodzący z Santiago de Cuba. Po podbiciu serc publiczności Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej, postanowił przyjechać do Polski, gdzie od ponad 18 lat cieszy publiczność muzyką latynoską. W swoim dorobku artystycznym ma wiele projektów: począwszy od znakomitej orkiestry Calle Sol (Ulica Słońca), przez jedyny w Europie musical „Conoce mi Cuba” („Poznaj moją Kubę”), aż po kolejną, obecną w 98% kubańską orkiestrę Tripulacion Cubana. Współpracował z Blue Cafe w utworze „Buena”, był dyrektorem muzycznym, aranżerem, pianistą znakomitej płyty „Kora Ola Ola” na czele z Korą!
13 kwietnia 2019 r. w Filharmonii zespół zaprezentuje swój zupełnie nowy repertuar. Koncert w Lublinie będzie również okazją do promocji płyty zatytułowanej „Cosas de la Vida”, czyli „Rzeczy z życia”. Opowiada ona o przeżyciach artystów, zaczynając od wyjazdu z Kuby, na wzlotach i upadkach z życia prywatnego i zawodowego kończąc , będziemy podróżować po wielu gatunkach muzycznych od latin jazz, timbę po kubański son-, czy latin-pop. W wykonaniu solistów usłyszymy między innymi: Chan Chan, Despacito, Vivir Mi Vida, Addicted To You, Bilando, Oye Como Va, Ei Se Ue Pego, Vale Por Hoy.
Tego wieczoru zabierzemy Państwa na wyspę! Filharmonia stanie się Kubą, na której muzyka, taniec, miłość, czy szczęście są najważniejsze!  
Gwarantujemy dobrą zabawę! Taniec! Spotkanie z muzykami po koncercie!