Grafika, recital organowy roberta brodackiego, 12 listopada godz. 19.00, w tle organy i różowe kształty

RECITAL ORGANOWY – EVA ROBERT BRODACKI – „THE WELL SYNCOPATED ORGAN”

12 listopada zapraszamy Państwa na recital organowy Evy Roberta Brodackiego. Organisty, który przed laty związany był z Lublinem oraz z naszą filharmonią.

Rok 2021 to jubileusz 25-lecia wybudowania organów Filharmonii Lubelskiej. To właśnie Eva Robert Brodacki był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy tego instrumentu. Ten pochodzący z Lublina artysta o międzynarodowej sławie zaprezentuje zupełnie nieszablonowy program, składający się z aranżacji standardów jazzowych, muzyki gospel, a także uwielbianych przez publiczność, niezwykle efektownych połączeń muzyki klasycznej i nowoczesnej. Cały koncert nosi tytuł „Well Syncopated Organ, co jest zamierzoną grą słów pokazującą, że nawet rozrywkowa muzyka, a szczególnie organowa ma swoje korzenie w tradycji i muzyce Jana Sebastiana Bacha.

„Well Syncopated Organ” to propozycja dla każdego słuchacza doceniającego repertuar osadzony zarówno w tradycji literatury organowej, jak i w modernizujących, „synkopowanych” rozwiązaniach współczesnych twórców. Niezapomniane wrażenia gwarantuje przede wszystkim ogrom i piękno brzmienia organów Filharmonii Lubelskiej – dzieła poczdamskiej firmy Alexander Schuke, działającej od 1820 roku. Niespełna 4 000 piszczałek ujętych w 51 różnych barw głosów organowych przeniesie każdego słuchacza w osobliwy, muzyczny świat.

 

Program:

I. Farrington – „When I lay my burden down”

M. L. Takle – „Amazing grace”

F. Pettersson – „Nobody knows I’m gonna lay down my burden an’ shine” – spiritual medley to R. Brodacki (2008)

M.L. Takle – „Regina caeli laetare” (to R. Brodacki, 2020)

J. Rehberg – „Hilf, Herr, meines Lebens”

R. Krasnovsky – „Lublin fantasy” – The adventure of „Seer from Lublin” op. 17 (to R. Brodacki, 2017)

H. Britton – Variations on „I got rhythm”

Z. Gárdonyi – Mozart – Changes

M.L. Takle – Hymn to Freedom

I. Farrington – Song i Finale z cyklu „Fiesta”

×
×

Koszyk

Skip to content