TOMASZ RITTER W FILHARMONII LUBELSKIEJ – KONCERT SYMFONICZNY 3.12.21

Zapraszamy Państwa na koncert z udziałem Tomasza Rittera, jednego z najwybitniejszych polskich pianistów młodego pokolenia, który pochodzi z Lublina.

Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród. W listopadzie 2011 roku zwyciężył w IX Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy, otrzymał również nagrodę specjalną im. Anieli Młynarskiej-Rubinstein, Rubinową Szpilę Artura Rubinsteina dla osobowości artystycznej konkursu, nagrodę Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej oraz wiele nagród pozaregulaminowych. We wrześniu 2018 roku otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie.

Jest też laureatem wielu innych konkursów, m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Sebastian (Hiszpania, 2008, I nagroda), VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Młodych Muzyków w Enschede (Holandia, 2010, I nagroda i Nagroda Dziennikarzy); Konkursu „Mlady Klavir” Konserwatorium Muzycznego w Pradze (2010, tytuł „Talent Mladeho Klaviru”); III Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Szymanowski in memoriam” w Warszawie (2011, I nagroda).

Podczas tego koncertu wykona koncert fortepianowy a-moll, op. 16 – E. Griega.

×
×

Koszyk

Skip to content