ANTONI WIT „DYRYGOWANIE. SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI” W SPRZEDAŻY!

Drodzy Melomani, przygotowaliśmy dla Was wyjątkową pozycję dla wszystkich muzycznych bibliofilów. Wydana niedawno książka opowiadająca o życiu Antoniego Wita – jednego z największych polskich dyrygentów swego pokolenia.

Mistrz batuty Antoni Wit szczerze i barwnie, nie skąpiąc anegdot, w szesnastu chronologicznie i tematycznie ułożonych rozdziałach  opowiada o swoim życiu, rodzinie, zainteresowaniach, a przede wszystkim o bogatym dorobku artystycznym.

Artysta wprowadza czytelników w świat zarówno wspaniałych dzieł muzycznych, jak i znakomitych śpiewaków, instrumentalistów, słynnych orkiestr oraz wielkich kompozytorów. Opisuje środowisko muzyczne na podstawie własnych doświadczeń. W ciekawy i klarowny sposób pokazuje też warsztat pracy dyrygenta o bogatym repertuarze, który rozwijał przez kilkadziesiąt lat swojej działalności. Czytelnik poznaje różnorodne problemy w kreowaniu wielorakiej muzyki. Jednakże książka nie jest podręcznikiem dla adeptów studiów muzycznych, a raczej przewodnikiem po wydawałoby nieprzystępnym świecie muzyki poważnej.

Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci ukazuje osobowość Antoniego Wita, dokumentuje jego wkład w popularyzację polskiej muzyki i jej twórców, a także w kreowanie wydarzeń muzycznych naszych czasów w kraju i zagranicą, którym przydał doskonałości i splendoru.

Książka dostępna do kupienia w kasie Filharmonii. Cena 55 zł.

 

×
×

Koszyk

Skip to content