Dyrektor Filharmonii podsumował sezon 2021/22

Dyrektor Filharmonii Lubelskiej Wojciech Rodek podsumował sezon artystyczny 2021/2022 zwracając szczególną uwagę na fakt, że praca w ostatnim roku była wyjątkowo wymagająca. Ciągłe niewiadome związane z pandemią COVID-19, ale przede wszystkim prestiżowy wyjazd do Ameryki. Mimo wielu trudności napotkanych podczas organizowania tournee, koncerty okazały się wielkim sukcesem.

Władze instytucji podkreślają, że sukcesy to przede wszystkim ciężka praca, nie tylko osób decyzyjnych, ale także muzyków Orkiestry Symfonicznej oraz administracji.

W konferencji wziął udział także Bartłomiej Bałaban, Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego oraz Elżbieta Katarzyna Kędzierska, p. o. Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego, którzy wyrażając wielką wdzięczność za poświęcenie i zaangażowanie Dyrektora.

Podczas konferencji głos zabrał także harfista – Çağatay Akyol, który wystąpi podczas Finału Sezonu Artystycznego w roli solisty. Wielki zachwyt nad umiejętnościami artysty wykazał Dawid Jarząb – dyrygent Orkiestry Symfonicznej.

Podsumowując spotkanie, Dyrektor Wojciech Rodek oraz władze Urzędu Marszałkowskiego uznali, że Filharmonia jest jedną z niewielu „pereł” województwa lubelskiego, o które należy dbać ze szczególną uwagą, oraz że dołożą wszelkich starań, aby poziom artystyczny stał na najwyższym poziomie.

×
×

Koszyk

Skip to content