„Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci”. Koncert symfoniczny

piątek: 2 grudnia 2022
godz. 19:00 - Sala Koncertowa FL

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
ZUZANNA PIETRZAK – fortepian
MAREK PIJAROWSKI – dyrygent

Program:
J. Wieniawski – „Reverie” E-dur, op. 45
R. Schumann – Koncert fortepianowy a-moll, op. 54
A. Dvořák – IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata”, op. 95

Ostatni koncert symfoniczny z cyklu „Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci” zamyka pewien etap w dziejach Filharmonii Lubelskiej. W naszej pamięci pozostaje piękno płynące z muzyki Józefa Wieniawskiego, które mieliśmy przyjemność Państwu prezentować. Tego wieczoru sięgniemy do nie raz jeszcze wykonując „Reverie” („Zaduma”) E-dur.

Solistką koncertu będzie debiutująca już w wieku 14 lat pianistka Zuzanna Pietrzak – laureatka m.in. II nagrody na IV Konkursie im. Teodora Leszetyckiego w Hamburgu, II nagrody na Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Żychlinie, czy I nagrody w IV Międzynarodowym Konkursie „Piano Talents” w Mediolanie. Artystka wykona Koncert fortepianowy a-moll R. Schumanna.

Wieczór zakończy słynna IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata” A. Dvořáka w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod batutą Marka Pijarowskiego – polskiego dyrygenta i wybitnego pedagoga.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

współorganizator

×
×

Koszyk

Skip to content