Akademia Muzyki i Plastyki – „Muzyczny salon Lublina”

poniedziałek: 19 grudnia 2022
godz. 11:00 - Sala Koncertowa FL

KONCERT PRZENIESIONY Z 24 PAŹDZIERNIKA 2022!

DARIUSZ DRZAZGA – skrzypce
PIOTR SELIM – fortepian
KAROL WIEWIÓRKA – prowadzenie

Program:
H. Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur, op. 4
Wariacje na temat własny, op. 15
Obertas G-dur, op. 19 nr 1
Kujawiak a-moll
Legenda, op. 17
P. Selim –  „Mięta i czekolada”, „Zaczynajmy kochanie” „Kropla”, „Do życia mnie budzi muzyka” (sł. Hanna Lewandowska)

„Muzyczny salon Lublina” to trzej muzycy związani z naszym miastem: Henryk Wieniawski – jeden z najwybitniejszych polskich XIX-wiecznych skrzypków i kompozytorów w historii, Dariusz Drzazga – skrzypek na co dzień związany z Filharmonią Lubelską, absolwent Akademii  Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Piotr Selim – współczesny i koncertujący kompozytor, pianista, wokalista, akompaniator, aranżer, producent muzyczny, wykonawca muzyki klasycznej i rozrywkowej także na stałe związany z naszym miastem.

Audycje adresowane przede wszystkim do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych. Ich celem jest systematyczne upowszechnianie wiedzy o muzyce i historii sztuki oraz pokazanie korelacji między tymi dwiema pokrewnymi dziedzinami artystycznymi, zarówno pod kątem muzyki klasycznej jak i czasów współczesnych.

Atutem cyklu z jednej strony jest starannie opracowany program oraz aktywny udział wykonawców i prelegentów o ustalonej renomie. Z drugiej strony jest to możliwość potraktowania go jako okazji do prezentacji i promocji młodych talentów. Młodzież ma szansę poznać zarówno słynnych polskich dyrygentów i solistów, jak i utalentowanych rówieśników.

Rezerwację biletów grupowych na audycje edukacyjne należy zgłosić telefonicznie pod numerem:
81 531 51 12 lub na adres bilety@filharmonialubelska.pl.

Cena biletu – 25 zł.

×
×

Koszyk

Skip to content