„Scena muzyki polskiej”. Arte Dei Suonatori

piątek: 10 marca 2023
godz. 19:00 - Sala Koncertowa FL

ARTE DEI SUONATORI
KATARZYNA DROGOSZ – fortepian historyczny
ANNE FREITAG – flet traverso
TONI SALAR-VERDÚ – klarnet historyczny
EWA GOLIŃSKA – skrzypce historyczne
AURELIUSZ GOLIŃSKI – skrzypce historyczne
ANNA KRZYŻAK-SIARKOWSKA – altówka
KATRHIN SUTOR – wiolonczela
ANNA BATOR – kontrabas

Program:
J. Krogulski:
Kwartet D-dur na fortepian, skrzypce, altówkę wiolonczelę, op. 2
Polonaise militaire na fortepian
Dwa Mazurki
Oktet d-moll, op. 6

Światowe i polskie prawykonania, repertuar rzadko prezentowany oraz utwory bardzo znane w interpretacjach znakomitych artystów reprezentujących różne pokolenia i style – to wszystko podczas kolejnego koncertu kameralnego w ramach projektu „Scena Muzyki Polskiej”.

Tym razem na estradzie filharmonicznej zagości „Arte dei Suonatori” – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów, zajmujących się wykonawstwem historycznym. Grupa koncentruje się na nieustannym zgłębianiu sedna języka muzycznego kompozytorów minionych epok.

O programie Scena Muzyki Polskiej
Celem, stworzonego i realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca od 2019 roku programu „Scena Muzyki Polskiej” jest promowanie i popularyzacja polskiej muzyki, szczególnie utworów mniej znanych i rzadziej obecnych w dzisiejszym życiu koncertowym. Program adresowany do artystów-wykonawców, zachęca ich do poznawania nowego repertuaru i tworzenia oryginalnych programów z muzyką polską, które będą miały szansę zaistnieć w sezonie artystycznym instytucji koncertowych
w formie recitali solowych i koncertów kameralnych.

Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Scena Muzyki Polskiej”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Arte dei Suonatori w radiowej Dwójce

×
×

Koszyk

Skip to content