„Scena muzyki polskiej” – koncert kameralny

piątek: 24 marca 2023
godz. 19:00 - Sala Koncertowa FL

MARTA GIDASZEWSKA – skrzypce
ROBERT ŁAGUNIAK – skrzypce
MARCIN KOZIAK – fortepian

Program:
R. Palester – Sonata na dwoje skrzypiec i fortepian
M. Moszkowski – Suita na dwoje skrzypiec i fortepian
A. Tansman – Sonatina nr 1 na skrzypce i fortepian
G. Bacewicz – Partita na skrzypce i fortepian

Światowe i polskie prawykonania, repertuar rzadko prezentowany oraz utwory bardzo znane w interpretacjach znakomitych artystów reprezentujących różne pokolenia i style – to wszystko podczas kolejnego koncertu kameralnego w ramach projektu „Scena Muzyki Polskiej”.

Polish Violin Duo tworzą Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak, którzy na każdym koncercie zachwycają wielkim temperamentem, a przy tym wyjątkowym zgraniem. Pod ich smyczkami duet skrzypcowy brzmi jak jeden instrument. Zespół jest m.in. laureatem I nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki.

O programie Scena Muzyki Polskiej
Celem, stworzonego i realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca od 2019 roku programu „Scena Muzyki Polskiej” jest promowanie i popularyzacja polskiej muzyki, szczególnie utworów mniej znanych i rzadziej obecnych w dzisiejszym życiu koncertowym. Program adresowany do artystów-wykonawców, zachęca ich do poznawania nowego repertuaru i tworzenia oryginalnych programów z muzyką polską, które będą miały szansę zaistnieć w sezonie artystycznym instytucji koncertowych
w formie recitali solowych i koncertów kameralnych.

Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Scena Muzyki Polskiej”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Polish Violin Duo

Koncert w ramach cyklu „Z klasyka przez Polskę”

×
×

Koszyk

Skip to content