Wagary w Filharmonii. Koncert symfoniczny ,,O wiedźmie, batucie i zaczarowanej nucie”

czwartek: 19 stycznia 2023
godz. 11:00 - Sala Koncertowa FL

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ – ilustracja muzyczna
MARCIN MIROWSKI – dyrygent
BEATA MŁYNARCZYK – narratorka koncertu/ autorka bajki

Program:
E. Grieg – Suita „Peer Gynt” („Poranek”, „W grocie króla gór”)
A. Liadow – „Kikimora”, op. 63, „Baba Jaga”, op. 59
M. Musorgski – Obrazki z wystawy („Chatka na kurzej nóżce”, „Gnom”)
M. Ravel – „Moja matka gęś”, „Rozmowa Pięknej i Bestii”, „Tajemniczy ogród”

Przed Nami specjalny koncert symfoniczny dla całych rodzin z muzyką E. Griega, M. Musorgskiego, czy M. Ravela. W programie znajdą się znane wszystkim dzieła muzyki klasycznej – od popularnego „Poranka” E. Griega do Obrazków z wystawy M. Musorgskiego. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej poprowadzi Marcin Mirowski – znany lubelskiej publiczności dyrygent, kompozytor i aranżer.

„W królestwie muzyki” to cykl koncertów – bajek edukacyjnych z udziałem orkiestry symfonicznej. Kolejne historie, dziejące się w Królestwie przedstawia narratorka siedząca na scenie wraz z muzykami. Opowieść ilustrowana jest utworami symfonicznymi lub ich fragmentami. Opowieściom towarzyszą ilustracje wyświetlane na ekranie.

Najważniejsza w tym dniu będzie Królewna Melodia, córka Króla Symfoniusza i Królowej Kantyleny, która przygotowuje się do urodzin. Ma ona wejść do Tajemniczego Ogrodu Harmonii. Niestety okazuje się, że jeden z klejnotów w koronie Królewny – Nutka La – został odmieniony na fałszywy, co może uniemożliwić otwarcie bramy do ogrodu. Królewna podejrzewa, że nutkę podmieniły Wiedźma Batuta i Czarownica Partytura, o których w Królestwie opowiada się dzieciom bajki. Z pomocą dzielnych Instrumentów Królewna próbuje odzyskać Nutkę La. Przy okazji dowiaduje się jakie instrumenty grają w orkiestrze Króla Symfoniusza oraz czym naprawdę są partytura i batuta.