Koncert muzyki filmowej

piątek: 10 lutego 2023
godz. 19:00 - Sala Koncertowa FL

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
PAWEŁ SZTOMPKE
– słowo o muzyce
JANUSZ POWOLNY – dyrygent

W programie m.in.: W. Kazanecki – suity z bajek dziecięcych i seriali: „Zaczarowany ołówek”, „Bolek i Lolek”, „Czarne chmury”, „Dom”, „Noce i dnie” oraz muzyka filmowa K. Dębskiego, W. Kilara, H. Kuźniaka

Przenieśmy się w magiczny świat ulubionych polskich filmów i seriali i przypomnijmy sobie najpiękniejsze melodie towarzyszące wielkim tytułom z ekranu. To wyjątkowa okazja nie tylko dla miłośników takich klasyków jak historyczny „Ogniem i mieczem”, niezastąpiona komedia „Sami swoi”, czy sentymentalne „Noce i dnie”, ale również dla tych, którzy żywo wspominają najpiękniejsze bajki z lat dziecięcych – „Bolek i Lolek”, czy „Zaczarowany ołówek”.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej poprowadzi Janusz Powolny – absolwent Konserwatorium Muzycznego w Bernie (Szwajcaria), Akademii Muzycznej w Warszawie, Hochschule für Musik w Monachium, Mozarteum w Salzburgu oraz Ecole Normale de Musique w Paryżu, wieloletni dyrektor Orkiestry Kameralnej „Sinfonietta Polonia”.

Przed koncertem oraz w trakcie przerwy będzie dostępne stoisko Hotelu Wieniawski z napojami, najlepszymi gatunkami białego i czerwonego wina oraz przygotowanymi w duchu Slow Food przekąskami.

×
×

Koszyk

Skip to content