Niedzielny Poranek Muzyczny. „Muzyka dworska dawnej Europy: Mistrzowie baroku – Bach, Händel, Telemann”

niedziela: 19 marca 2023
godz. 11:00 - Sala koncertowa FL

ORKIESTRA BAROKOWA OSM I i II ST. IM. K. LIPIŃSKIEGO W LUBLINIE
AGNIESZKA RUSIŃSKA –
 flet
KATARZYNA NOWICKA – obój
FILIP PYSZ – trąbka
WERONIKA KURPIEL – skrzypce
PATRYCJA OGÓREK – skrzypce
ZUZANNA BILIŃSKA – skrzypce
TOMASZ BIELSKI – klawesyn
TERESA KRASOWSKA – dyrygent
KAROL WIEWIÓRKA – prowadzenie koncertu

Program:
J.B. Lully – „Marche pour la cérémonie des Turcs”
J.F. Biber – Sonata IV a cinque
G.F. Händel – Concerto grosso F-dur nr 4, HWV 315 (Andante, Allegro, Lentamente)
J.S. Bach – Suita h-moll, BWV 1067 (Menuet, Badinerie)
J.S. Bach – Koncert na obój i skrzypce, BWV 1060 (Adagio)
J.S. Bach – Koncert na 2 skrzypiec, BWV 1043 (Vivace)
J.S. Bach – Koncert d-moll na klawesyn, BWV 1052

Pomimo jednorodności założeń barokowej estetyki muzycznej każdy z europejskich ośrodków muzycznych wykazuje swoje oryginalne i charakterystyczne cechy.

Podczas Niedzielnego Poranka Muzycznego, dzięki Orkiestrze Barokowej OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie pod dyrekcją Teresy Krasowskiej, będziemy mogli zetknąć się z barokiem francuskim i niemieckim.

Muzyczną podróż rozpoczniemy od typowego marszu francuskiego J.B. Lully’ego, następnie sięgniemy do zbioru concerti grossi G.F. Händla, by na koniec nawiązać do dzieł wielkiego J.S. Bacha. Zespołowi towarzyszyć będzie również klawesynista Tomasz Bielski.

Orkiestra Barokowa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie bierze czynny udział w życiu kulturalnym Lublina a także wielokrotnie występowała w kraju, jak i za granicą.

Do najbardziej prestiżowych występów zespołu można zaliczyć m. in. koncerty: w Filharmonii Lubelskiej, Częstochowskiej, w Polskim Radiu Lublin, w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Zamku Lubelskim, Archikatedrze Warszawskiej, Lubelskiej, w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Oprócz występów w kraju, zespół prezentował się za granicą: we Włoszech, w Belgii, Ziemi Świętej, we Francji, Słowacji, na Litwie. W najbliższych planach zespołu są koncerty w Wiedniu i Hamburgu.  Z zespołem gościnnie występują znani soliści śpiewacy i skrzypkowie.

ORKIESTRA BAROKOWA OSM I i II ST. IM. K. LIPIŃSKIEGO W LUBLINIE
×
×

Koszyk

Skip to content