Ruszają koncerty w ramach cyklu „Scena muzyki polskiej”. Pierwszy już 27 stycznia!

Światowe i polskie prawykonania, repertuar rzadko prezentowany oraz utwory bardzo znane w interpretacjach znakomitych artystów reprezentujących różne pokolenia i style – to wszystko będzie można odnaleźć podczas koncertów kameralnego w ramach projektu „Scena Muzyki Polskiej”.

Piątek, 27 stycznia godz. 19:00

KATARZYNA BUDNIK – altówka
GRZEGORZ MANIA – fortepian

Program:
W. Gawroński – Sonata A-dur na altówkę i fortepian, op. 22
M. Karłowicz – Serenada G-dur na altówkę i fortepian
P. Scharwenka – Sonata-Fantasia g-moll na altówkę i fortepian, op. 106
Z. Stojowski – Fantazja na altówkę i fortepian, op. 27
M. Wajnberg – Sonata na altówkę i fortepian, op. 28

Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa wieczór z kameralnym repertuarem polskich twórców. Piękno polskiej muzyki zajaśnieje w ciepłej i głębokiej barwie altówki oraz w towarzystwie jasnego i bogatego w różne brzmienia fortepianu. To wszystko oczywiście w doborowym towarzystwie wykonawców – Katarzyny Budnik, laureatki m.in. Fryderyka 2014 za płytę solową „Viola Recital” oraz Grzegorza Mani, cenionego pianisty i kameralisty.

O programie Scena Muzyki Polskiej
Celem, stworzonego i realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca od 2019 roku programu „Scena Muzyki Polskiej” jest promowanie i popularyzacja polskiej muzyki, szczególnie utworów mniej znanych i rzadziej obecnych w dzisiejszym życiu koncertowym. Program adresowany do artystów-wykonawców, zachęca ich do poznawania nowego repertuaru i tworzenia oryginalnych programów z muzyką polską, które będą miały szansę zaistnieć w sezonie artystycznym instytucji koncertowych
w formie recitali solowych i koncertów kameralnych.

Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Scena Muzyki Polskiej”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Link do zakupu biletów online

×
×

Koszyk

Skip to content