LeonVoci

niedziela: 30 kwietnia 2023
godz. 17:00 - Sala Koncertowa FL

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
KWARTET LEONVOCI
NAZAR TATSYSHYN – tenor
IHOR RADVANSKYI – tenor
ROMAN CHAVA – tenor
ANDRIY STETSKYY – bas
ROMAN BAHRII – dyrygent

Program: Pieśni neapolitańskie i przeboje muzyki popularnej m.in. „O sole mio”, „Hallelujah”, „Brunetki blondynki”, „Time to say goodbye”

LeonVoci – zespół ze Lwowa założony w 2015 roku przez Nazara Tatsyshyna – lidera kwartetu. W tłumaczeniu z języka włoskiego oraz hiszpańskiego  LeonVoci oznacza „Głosy lwów” lub „Głosy Lwowa”.

Popularyzują muzykę klasyczną przez śpiew operowy na współczesną manierę. Największe światowe przeboje musicalowe, znane arie operowe oraz najpiękniejsze światowe hity wykonują z wielką klasą i prawdziwym profesjonalizmem. Obdarzeni są naturalnie brzmiącym głosem.

Laureaci międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych. Gwiazdy polskiej edycji programu „MAM TALENT”, gdzie jury i widzowie owacjami na stojąco przyjęli wykonawców, zostali również okrzyknięci objawieniem na polskim rynku muzycznym.
Ich wokalny styl opisany był w prasie międzynarodowej jako bardzo barwny, z ekspresją. Swój zróżnicowany repertuar po mistrzowsku wykonują w językach: francuskim, włoskim, polskim, hiszpańskim, angielskim i ukraińskim.

LeonVoci to bardzo energiczny kwartet wokalny. Ich postać sceniczna pozostawia niezapomniane wrażenia ze względu na wielkie umiejętności wirtuozów jak również za naturalność, swobodę i dobry kontakt z publicznością.
Tenorzy występują z koncertami w towarzyszeniu orkiestry symfonicznej na terenie Europy. Odnieśli również wielki sukces koncertując na Węgrzech i w Niemczech.

LeonVoci w programie „Mam Talent”

×
×

Koszyk

Skip to content