„Scena muzyki polskiej” – koncert kameralny

niedziela: 14 maja 2023
godz. 17:00 - Sala Koncertowa FL

TANSMAN TRIO
ROKSANA KWAŚNIKOWSKA – skrzypce
AGNIESZKA PODŁUCKA – altówka
ZUZANNA SOSNOWSKA – wiolonczela

Program:
A. Tansman – Trio smyczkowe nr 2
R. Maciejewski – „Matinata” na trio smyczkowe
M. Weinberg – Trio smyczkowe, op. 48
R. Palester – Trio smyczkowe nr 1
K. Penderecki – Trio smyczkowe

Światowe i polskie prawykonania, repertuar rzadko prezentowany oraz utwory bardzo znane w interpretacjach znakomitych artystów reprezentujących różne pokolenia i style – to wszystko podczas kolejnego koncertu kameralnego w ramach projektu „Scena Muzyki Polskiej”.

Wieczór z muzyką kameralną upłynie pod hasłem „trio” nie tylko ze względu na zespół, ale również na dobór repertuaru. Będziemy mogli usłyszeć znane, jak i mniej znane, tria smyczkowe polskich twórców: patrona zespołu A Tansmana, R. Maciejewskiego, M. Wajnberga, R. Palestra oraz K. Pendereckiego. Wszystko to w wyśmienitym wykonaniu Tansman Trio.

O programie Scena Muzyki Polskiej
Celem, stworzonego i realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca od 2019 roku programu „Scena Muzyki Polskiej” jest promowanie i popularyzacja polskiej muzyki, szczególnie utworów mniej znanych i rzadziej obecnych w dzisiejszym życiu koncertowym. Program adresowany do artystów-wykonawców, zachęca ich do poznawania nowego repertuaru i tworzenia oryginalnych programów z muzyką polską, które będą miały szansę zaistnieć w sezonie artystycznym instytucji koncertowych w formie recitali solowych i koncertów kameralnych.

Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Scena Muzyki Polskiej”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Trio smyczkowe nr 2 A. Tansmana w wykonaniu Tansman Trio

Trio smyczkowe B-dur F. Schuberta w wykonaniu Tansman Trio
×
×

Koszyk

Skip to content