Adrian Wilga

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie puzonu Jana Górnego oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie puzonu Pawła Maliczowskiego. Laureat konkursów ogólnopolskich.

Uzyskał m.in. I nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych im. Ludwika Lutaka w Krakowie (2009), II nagrodę na Konkursie Puzonowym w ramach „Żywieckiego Suwakowania” w Żywcu (2008), III miejsce na XII Festiwalu Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych w Tarnowskich Górach (2008), II lokatę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie (2009) i III miejsce na XIV Festiwalu Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych w Tarnowskich Górach (2010).

W swoim dorobku posiada wydaną przez Śląskie Towarzystwo Muzyczne płytę muzyki operowej nagraną wspólnie z oktetem blaszanym NOSPR (2012), oraz płytę z muzyką do spektaklu “Mistrz i Małgorzata” wydaną wspólnie przez Luna Music i Teatr Muzyczny Capitol (2013).

Gościnnie współpracuje z Filharmonią Narodową, Narodowym Forum Muzyki, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Gorzowską, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica.

Obecnie jest puzonistą Filharmonii Lubelskiej, a także Opery Lubelskiej.

×
×

Koszyk

Skip to content