Artystka trzyma skrzypce i smyczek. Gryf skrzypiec wycelowany w obiektyw. Lekki uśmiech artystki

Agata Mrówczyńska

Rodowita lublinianka. Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. A. Wódki-Janikowskiej.

Jeszcze w czasie studiów w latach 2006-2007 była zatrudniona w Płockiej Orkiestrze Symfonicznej im. W. Lutosławskiego, a także współpracowała z Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie koncertując w kraju i za granicą. W latach 2010-2019 była współtwórcą i członkiem lubelskiego kwartetu smyczkowego „Kwartemia”.

Obecnie związana jest z Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego i Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie. Występuje jako solistka i kameralistka oraz współpracuje od wielu lat z większymi zespołami koncertując w kraju oraz za granicą (w Danii, Czechach, na Ukrainie) m.in. z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Lubelskiej, Cameratą Lubelską, Orkiestrą Teatru Muzycznego w Lublinie, Orkiestrą im. K. Namysłowskiego w Zamościu oraz Teatrem Provisorium. Brała udział w nagraniach płytowych i koncertach muzyki popularnej. Oprócz aktywności artystycznej prowadzi także działalność pedagogiczną i związana jest z Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie.

×
×

Koszyk

Skip to content