Artystka przytula skrzypce. W ręku trzyma zwisający smyczek

Alina Dunin-Kozicka

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat. Jest absolwentką OSM (Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej) im. K. Lipińskiego w Lublinie, którą ukończyła w 1976 roku. Jako wyróżnienie wykonała Koncert A-dur W. A. Mozarta z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej podczas koncertu dyplomantów. Naukę gry na skrzypcach pobierała u prof. M. Świecy. Dyplom mgra sztuki uzyskała w 1981 roku na Wydziale Instrumentalnym w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi w klasie starszego wykładowcy M. Szwarca.

W latach 1978-1980 współpracowała z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji. Stały angaż w orkiestrze Teatru Wielkiego w Łodzi podjęła od roku 1980 na stanowisku muzyk-solista w grupie pierwszych skrzypiec. Od roku 1987 rozpoczęła pracę pedagogiczną w Instytucie Muzycznym przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz prowadzi klasę skrzypiec w OSM im. K. Lipińskiego. Od tego czasu związuje swoje losy na stałe również z Orkiestrą Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. W latach 1992-1995 pełniła tez zaszczytną funkcję wicekoncertmistrza orkiestry.

Poza stałą działalnością w tej orkiestrze, z którą odbyła wiele tournée zagranicznych oraz nagrań płytowych z muzyką klasyczną, dopełniała tez swoją fascynację od muzyki rozrywkowej po taneczną. I z taką muzyką odbyła wielokrotnie tourne po Emiratach Arabskich, w charakterze kameralistki w latach 1983-1992. Natomiast w latach 2001-2012 na stałe łączyła pracę w Lubelskiej Filharmonii z koncertami w Niemczech. Najbardziej jednak ceni sobie koncerty w swoim rodzinnym mieście – Lublinie.

×
×

Koszyk

Skip to content