Anita Maszczyk

Anita Maszczyk

Naukę rozpoczęła w PSM (Państwowej Szkole Muzycznej) I stopnia im. F. Chopina w Będzinie w klasie fortepianu, a następnie kontynuowała ją w PSM II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie śpiewu solowego Haliny Skubis. Kunszt wokalny doskonaliła także pod opieką wspaniałej polskiej śpiewaczki prof. Jadwigi Romańskiej.

Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w „Zemście nietoperza” Johanna Straussa w Operze Śląskiej w Bytomiu. Partię tę śpiewała także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, którego solistką była w latach 2001-2016.

Z jej licznych ról należy wymienić: Rosinę w „Cyruliku sewilskim” Rossiniego, Frasquitę w „Carmen” Bizeta, Anninę w „Nocy w Wenecji” oraz Franzi w „Wiedeńskiej krwi” Straussa, Silvę i Stasi w „Księżniczce czardasza” i Maricę w „Hrabinie Maricy” Kálmána, Hannę Glawari w „Wesołej wdówce” Lehára, Eurydykę w „Orfeuszu w piekle” Offenbacha, Irenę Molloy w „Hello Dolly!” Hermana, Maggie w „Dajcie mi tenora” Ludviga, Bessie w „Kwiecie Hawaii” Abrahama.

Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi. Od 2003 roku śpiewa w koncertach „Z batutą i humorem” pod batutą Macieja Niesiołowskiego Równocześnie prowadzi działalność pedagogiczną i menedżerską, a także wciela się w rolę animatora kultury.

Jest współzałożycielką Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, a także koordynatorem projektu Filharmonia Jurajska. W maju 2018 roku podjęła współpracę z Michałem Znanieckim jako asystent reżysera.

×
×

Koszyk

Skip to content