Anna Kabulska

Pianistka, akompaniatorka, korepetytorka, muzykolog, edukatorka muzyczna dzieci i młodzieży.

Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Słupsku w klasie fortepianu Medei Berianidze. Wyróżniona absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (Muzykologia i Retoryka stosowana), Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (Dyrygentura chóralna i Emisja głosu) oraz Państwowej Akademii Nauk w Warszawie (zarządzanie kulturą w strukturach UE). Ukończyła kurs mistrzowski „Problemy wychowania pianisty w procesie edukacji uczniów fortepianu OSM i PSM II st.” organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia naukowe i muzyczne. Odbyła staż chóralno-dyrygencki w Arnold Schoenberg Chor oraz w Instytucie Muzyki Organowej, Organistyki i Muzyki Kościelnej przy Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Widowiskowych w Wiedniu.

Przez dłuższy czas pracowała z Akademickim Chórem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Chórem Archikatedry Lubelskiej, a także Akademickim Chórem Politechniki Lubelskiej oraz młodzieżowym chórem „Kantylena” przy III LO w Lublinie jako korepetytor i akompaniator, obecnie pracuje z Chórem Akademickim Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Pracowała jako śpiewak-chórzystka oraz specjalista ds. edukacji dzieci i młodzieży w Filharmonii Lubelskiej.  

Jest wykładowcą w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Współtwórca i współwykonawca cyklów warsztatów muzycznych dla dzieci z elementami uważności: „Uważne Śpiewograjki” w Filharmonii Lubelskiej oraz „Uważne Muzoskrzaty” w Akademii Pasji Lublin. Prowadzi aktywną działalność artystyczną współpracując z chórami regionu lubelskiego oraz w ramach projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska.

×
×

Koszyk

Skip to content