Artystka pozuje grając na skrzypcach.

Anna Gumiela-Kaczmarek

Urodziłą się w Puławach w rodzinie o tradycjach muzycznych. W 1998 roku ukończyłą Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Lipińskiego w Lublinie. W 2004 roku ukończyłą Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. H. Keszkowskiego. Doskonaliła swoje umiejętności w międzynarodowych mistrzowskich kursach muzycznych pod kierunkiem wybitnych profesorów.

W latach 2001-2004 grała w zespole Astory Quartet, z którym zdobyła kolejno I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych oraz I i III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Rozrywkowej.

Od 2003 roku współtworzy kwartet Dolce Vita, z którym bierze udział w wielu festiwalach, a także wydarzeniach i projektach kulturalnych regionu.

W 2015 roku otrzymała Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego za popularyzację i upowszechnianie kultury.

Od 2017 roku bierze udział w projekcie „007 Bond Symfonicznie”, z którym występuje w całym kraju. Projekt ten był zwycięzcą „Złotej Mhz” – nagrody za najlepszy koncert 2017 według słuchaczy Radia Lublin.

Była pedagogiem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karol Lipińskiego w Lublinie i Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie.

Od 1999 roku uczy w Społecznym Ognisku Muzycznym w Puławach. Od 2023 roku jest dyrektorem SOM i prezesem Puławskiego Towarzystwa Muzycznego.

Od 2007 roku zatrudniona jako skrzypaczka w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Od kwietnia 2024 prowadząca grupy II skrzypiec.

Prywatnie żona i mama pięciorga dzieci.

×
×

Koszyk

Skip to content