Anna Michałowska-Kotynia

Anna Michałowska – dr sztuki, specjalizacja wokalistyka (Akademia Muzyczna w Gdańsku); absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005).

Jest niezmiernie aktywną artystką. Koncertuje, nagrywa, bierze udział w ciekawych projektach. Współpracowała z Włodzimierzem Nahornym, Mariuszem Bogdanowiczem. W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika (zdobywcę nagrody Grammy) do wzięcia udziału w słynnym już dziś projekcie Wieczorem, spektaklu Teatru Starego w Lublinie, łączącego poezję Józefa Czechowicza i kompozycje Pawlika, w którym wystąpiła u boku samego mistrza, jak również m. in.: Kuby Badacha, Doroty Miśkiewicz, czy Cezarego Konrada. Od 2017 roku jest solistką w projekcie 007 Bond Symfonicznie. Koncert został nagrodzony i otrzymał statuetkę za najlepszy koncert Radia Lublin w 2017 roku.

W 2008 roku wspólnie z mężem Jakubem Kotynią i bliskimi jej lubelskimi muzykami nagrała płytę Inspiracje. Wiosną 2017 roku ukazała się jej kolejna płyta, która nosi tytuł Snów pejzaże. Zawiera kompozycje autorstwa artystki oraz Jakuba Kotyni do tekstów Andrzeja Namioty, Mariusza Migałki i Agaty Różyckiej. Wkrótce ukaże się najnowsza autorska płyta artystki o tytule Back to the trees do współpracy której zaprosiła, podobnie jak uprzednio wybitnych muzyków jazzowych takich jak: Aga Derlak, Andrzej Święs, Sebastian Kuchczyński, Michał Tomaszczyk, Ola Trzaska, Michał Zaborski i inni.

Gościnnie użyczyła głosu również na płytach Przy Tobie – kontrabasisty jazzowego Mariusza Bogdanowicza i Głosy miasta Pawła Błędowskiego.

Artystka jest bardzo aktywna na polu pedagogicznym. Posiada ogromny autorytet jako wykładowca. Jej klasa wokalna na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS cieszy się wielkim uznaniem zarówno studentów, jak i pedagogów. Prowadzi swoją klasę jazzu w Szkole Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego. Prowadziła również zajęcia warsztatowe dla dorosłych przy Dzielnicowym Domu Kultury Węglin w Lublinie oraz liczne warsztaty jazzowe i wokalne.

Od niedawna prowadzi swój autorski podcast o tytule: Back to the trees – o życiu i muzyce, w którym zaprasza do rozmów ciekawe osobistości ze świata muzyki i sztuki, jak również dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z pracą z głosem.

Wyróżnia ją mocny, wyrazisty głos oraz pełna wyrafinowanego smaku ekspresja interpretacyjna. Jej charakterystyczna barwa doskonale współgra z wieloma odcieniami współczesnej wokalistyki jazzowej. O jej śpiewaniu ktoś trafnie napisał: „Ania ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem”. Każdy występ artystki jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. Jej twórczość i koncerty na trwałe związane są z niepowtarzalnym pejzażem kulturalnym Lublina. Oprócz muzyki jej pasją jest „człowiek” i literatura psychologiczna.

×
×

Koszyk

Skip to content