Artysta z waltornią

Arkadiusz Konowałek

Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Wydział Instrumentalny – waltornia. Muzyk-waltornista Filharmonii Lubelskiej, nauczyciel dyplomowany, dyrygent orkiestr dętych.

W latach 1987-1988 pracował jako muzyk-solista w Państwowej Operze w Bydgoszczy. W latach 1989-1990 pracował jako muzyk-solista w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Od 1988 roku muzyk-waltornista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej. Od 1995 roku również nauczyciel ZSTK w Lublinie, gdzie prowadzi szkolną orkiestrę. W swojej karierze muzycznej uczestniczył w wielu koncertach, nagraniach płytowych jak i rejestracjach radiowych i telewizyjnych. Brał udział w licznych koncertach z udziałem wielu znanych artystów. Uczestniczył w krajowych i zagranicznych tournée koncertowych z Orkiestrami Symfonicznymi. W 2010 roku uczestniczył w programie TV „Mam Talent” jako dyrygent szkolnej orkiestry ZSTK w Lublinie. Jest organizatorem i współorganizatorem Festiwali Orkiestr Dętych oraz docenianym jurorem. Dyrygował i prowadził orkiestry dęte takie jak: Orkiestra Policyjna, Orkiestry Gminne, Orkiestry Szkolne. Członek Związku Polskich Artystów Muzyków Orkiestrowych (ZZ PAMO).

Ważniejsze odznaczenia: „Medal Złoty za Długoletnią Służbę” – odznaczony przez Prezydenta RP, (2017), „Zasłużony Działacz Kultury” – wyróżniony przez Ministra Kultury (2002), „Zasłużony Działacz Kultury” – wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009), „Medalem Komisji Edukacji Narodowej” – odznaczony przez Ministra Edukacji Narodowej (2010), „Bene Merenti Civitati” (2014), „Amicus Civitatis”.

×
×

Koszyk

Skip to content