Barbara Filipiak-Łobodzińska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. dr hab. I. Ceglińskiej i Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, skrzypaczka i pedagog.

Od 25 lat związana z Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, uczestniczyła w koncertach i nagraniach płytowych z wieloma wybitnymi dyrygentami i solistami polskimi i zagranicznymi.

Prowadzi klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Jej wychowankami są laureaci licznych konkursów solistycznych i kameralistycznych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

Organizatorka koncertów, konkursów, warsztatów i innych przedsięwzięć skierowanych do młodzieży i pedagogów szkół muzycznych regionu lubelskiego, także realizowanych we współpracy z Urzędem Miasta Lublin w ramach Europejskiego Programu Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina, prelegentka, autorka „Przewodnika metodycznego dla nauczycieli gry na skrzypcach”.

×
×

Koszyk

Skip to content