Muzyk ze skrzypcami w ręku stojące bokiem

Bartłomiej Tełewiak

Stypendysta Rządu Szwajcarskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie profesora Romana Lasockiego i profesora Szymona Krzeszowca. Jest także absolwentem Hochschule der Künste Bern w klasie skrzypiec Bartłomieja Nizioła, które to studia ukończył z wyróżnieniem w czerwcu 2010 roku.

Od sezonu artystycznego 2013/2014 jest I koncertmistrzem Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W latach 2015-2016 pełnił funkcje koncertmistrz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. W latach 2008-2013 pełnił funkcję prowadzącego grupy II skrzypiec orkiestry Sinfonia Iuventus, z którą dokonał rejestracji całego cyklu symfonii Krzysztofa Pendereckiego pod kierunkiem kompozytora.

Jest laureatem konkursów „Karol Szymanowski a Violino” oraz „Mozart 250” w Katowicach. Ma na swoim koncie udział w wielu kursach muzycznych w kraju i zagranicą. Doskonalił w ten sposób swoje umiejętności pod okiem takich profesorów jak: Clarens Meyercough, Christoph Wyneken, Mikyung Lee, Krzysztof Węgrzyn, Semion Jaroszewicz czy Jan Tomeś.

Jako solista współpracował z Filharmonią Śląską w Katowicach wykonując I Koncert Skrzypcowy Karola Szymanowskiego pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka jako solista współpracował także z także Elbląską Orkiestrą Kameralną oraz Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze wykonując I Koncert Skrzypcowy Beli Bartoka w 2020 roku. Dokonał także w ramach projektów edukacyjnych rejestracji archiwalnej Koncertu Skrzypcowego Aleksandra Głazunowa wraz z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus w 2010 roku.

Współpracował z orkiestrami NOSPR, Aukso, Sinfonia Iuventus, Orchestre Symphonique Bienne, Sinfonietta Silesia, Sinfonia Viva koncertując pod batutą między innymi Marka Minkowskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Gabriela Chmury, Jerzego Semkowa, Antoniego Wita, Jana Krenza, Jerzego Maksymiuka, Maksima Vengerova, Georga Tchitchinadze.

×
×

Koszyk

Skip to content