Artystka z fletem

Beata Dąbrowska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fletu prof. A. Wierzbińskiego. Doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka nadany uchwałą Rady Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Od 1992 roku gra w Orkiestrze Symfonicznej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie jako I-głos solista. Od 1994 roku pracuje na Wydziale Artystycznym w Zakładzie Pedagogiki Instrumentalnej UMCS w Lublinie. Obecnie pełni stanowisko Adiunkta w Katedrze Pedagogiki Instrumentalnej i Teorii Muzyki.

Razem z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej wykonała ok. 600 koncertów realizując partię I, II-głosu lub partii fletu piccolo. Jej działalność zawodowa oparta jest również na wieloletniej współpracy z orkiestrami kameralnymi oraz różnymi zespołami kameralnymi. Wspólnie z orkiestrą filharmonii nagrała 16 płyt CD jako flecistka i kameralistka. Na swoim koncie ma również dwie publikacje: „Głos i instrument dęty – podobieństwa i zależności wykonawcze” oraz „Rodzaje artykulacji i sposoby jej doskonalenia w grze na flecie poprzecznym” (praca zbiorowa). Została również trzykrotnie odznaczona: Medal Brązowy za długoletnią służbę (2011), Odznaka Honorowa „Zasłużony dla województwa lubelskiego” (2015), Brązowy Krzyż Zasługi (2019).

×
×

Koszyk

Skip to content