Christina Harnisch

Pianistka urodzona w Szwajcarii. Jest absolwentką Akademii Muzycznej i Konserwatorium w Bernie. Kształcąc się pod kierunkiem Eduardo Vercellei’a uzyskała dyplom w klasie gry wirtuozowskiej z najlepszą lokatą. Kontynuowała swoją edukację na studiach pianistycznych pod kierunkiem Yvonne Lefébure w Paryżu, Louisa Kentnera w Londynie, Vitalija Margulisa we Freiburgu i Bruno Mezzeny we Włoszech. Laureatka wielu nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Niezwykle wszechstronny muzyk występujący na scenach w Szwajcarii oraz za granicą, gdzie koncertowała jako solistka (m. in. Südwestdeutsche Philharmonie, Berner Symphonieorchestra, San Francisco Sinfonietta, Orquesta Nacional del Peru) i kameralistka.

Jej repertuar obejmuje utwory od Bacha po muzykę współczesną, gdzie główny nacisk położony jest na twórczość kobiet-kompozytorek (m.in. Cécile Chaminade, Klara Schumann, Fanny Mendelssohn, Grażyna Bacewicz). Koncertowała w wielu krajach na całym świecie w prestiżowych salach koncertowych takich jak m.in. Tonhalle w Zurychu, the Wienerkonzerthaus w Wiedniu, the Purcell Room w Londynie. Prowadzi kursy mistrzowskie w konserwatoriach i akademiach muzycznych. Odbyła wiele tras koncertowych po Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Europie, Tajlandii, Chinach..

Odbyła tournée po Chinach dając wiele koncertów m.in. w Forbidden City Concerthall w Pekinie, Hangzhou Grand Theatre i innych salach. W ostatnich latach występowała w Ameryce Południowej, Peru, Ekwadorze i Kolumbii, gdzie grała z Orquesta Nacional del Peru w Limie oraz brała udział w „Festival Internacional de Musica Clasica Contemporanea” w Limie.

Tworzy duet z Romano Puccim, pierwszym flecistą Orchestra del teatro alla Scala di Milano. W ostatnim czasie artyści odbyli trasę koncertową po Chinach, gdzie z wielkim sukcesem zagrali w Szanghaju w „Shanghai Oriental Art Center”, a następnie w Bangkoku na „Festival della Lingua Italiana”.

W ostatnich latach artystka odbyła też dużą trasę koncertową po Indiach z koncertami w Bangalore, Goa, Kalkucie, Pune i New Delhi, tournée po Tajlandii, zagrała recital solowy w Tonhalle Zurich oraz wystąpiła z Donau Sinfonieorchester wykonując Koncert na fortepian i orkiestrę Cécile Chaminade.

W ostatnim czasie wykonała Koncert fortepianowy g-moll F. Mendelssohna w Budapeszcie z Donau Sinfonieorchester Budapest, brała udział w Festiwalu Frankofonii w Polsce z koncertami w Warszawie i Toruniu oraz odbyła tournée po Chile z sześcioma solowymi recitalami w Santiago i Vina del Mar (Fundacion de Providencia, Centro Cultural de los Carabineros, Teatro Municipal Vina del Mar).

Występowała także jako solistka na festiwalach takich jak „Klavierfestival” we Fryburgu Bryzgowijskim, Orbetello Piano Festival Italy, Festival Internacional de Musica Clasica Contemporanea w Limie, oraz m.in. w duecie z Romano Pucci na Festival internazionale Ruggero Leoncavallo w Brissago, Festiwalu Chamberseries w Oriental Art Center w Szanghaju, Festiwalu „Spiezer Schlosskonzerte”, Festiwalu della Lingua Italiana w Bangkoku i innych.

×
×

Koszyk

Skip to content