Artysta we fraku z pałeczkami do kotłów

Dominik Augustowski

Absolwent klasy perkusji prof. W. Sypniewskiego w OSM (Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej) I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie. W 1997 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu – filia w Szczecinie – na w klasie perkusji prof. J. L. Valcarcel Gregorio.

W latach 1992-1997 współpracował z filharmoniami w Lublinie, Szczecinie i Poznaniu oraz ze szczecińską Orkiestrą Camerata i Orkiestrą Akademia. W latach 1994-1996 zatrudniony jak muzyk orkiestrowy Opery i Operetki w Szczecinie I głos solista.

Prowadzi działalność pedagogiczną od 1995 roku: klasa perkusji w Myśliborzu i Szczecinie w latach 1995-1997, od 1997 w OSM I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie. Kilkukrotnie był jurorem Makroregionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Perkusji. Jego absolwenci są czynnymi muzykami i pedagogami.

Od 1998 roku związany na stałe z orkiestrą Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie – I głos solista, współpracuje z Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie i orkiestrą Camerata Lubelska, w latach 1999-2010 współtworzył Trio Perkusyjne Filharmonii Lubelskiej prowadząc działalność koncertową i edukacyjną.

Swoje umiejętności instrumentalne i pedagogiczne doskonalił poprzez udział w międzynarodowych kursach mistrzowskich i warsztatach perkusyjnych pod kierunkiem takich autorytetów jak J. Beck, S. Fink czy E. Sejourne. Współpracuje jako solista z Chórem UMCS, Chórem Uniwersytetu Medycznego, Chórem Politechniki Lubelskiej, stowarzyszeniami muzycznymi w regionie.

Dokonał wielu nagrań płytowych jako muzyk orkiestrowy, a także kameralista. Podczas koncertów promuje sztukę perkusyjną i prezentuje różnorodność instrumentarium. Swoje pasje muzyczne realizuje w orkiestrze symfonicznej grając na kotłach. Chętnie sięga również po kameralistykę.

×
×

Koszyk

Skip to content