Artystka ze skrzypcami

Dominika Kołszut

Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, w klasie skrzypiec prof. M. Pawlak. Uczestniczka kursów międzynarodowych w Łańcucie i Lucernie (Szwajcaria), laureatka konkursu Bachowskiego w Gdańsku w kategorii „zespoły kameralne” (2002, wyróżnienie).

Tuż po studiach (2003) rozpoczęła prace w Teatrze Muzycznym w Lublinie, gdzie w roku 2010 objęła stanowisko koncertmistrza. W połowie 2021 roku dołączyła do zespołu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej. Związana jest na stałe z Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie oraz z Tarkowski Orkiestra, z którą dokonała nagrań do seriali, reklam i filmów. Od 2009 roku koncertuje z Warchauer Symphony Orchestra, a od roku 2005 roku jest członkiem kwartetu smyczkowego „Ladies”, z którym m.in brała udział w trasie koncertowej zespołu Voo Voo, oraz Tomasz Momot Orkiestra, propagując muzykę rozrywkową.

Od ponad 10 lat pracuje w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie przygotowując młodych adeptów sztuki do zawodu. Jest wielką miłośniczką psów, jazdy na nartach i tańca. Jej pasją jest podróżowanie, góry i morze.

×
×

Koszyk

Skip to content