Dziecięco-młodzieżowa Orkiestra przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu

Orkiestra corocznie daje kilkadziesiąt koncertów, podczas których prezentuje niezwykle bogaty i atrakcyjny repertuar. Dzięki ciekawym i nowatorskim opracowaniom utworów łamie stereotypy orkiestry dętej grającej tylko muzykę marszową. Prezentowane są również standardy muzyki rozrywkowej oraz utwory ludowe i patriotyczne.

Kunszt artystyczny orkiestry dętej oraz bardzo owocną pracę naszego kapelmistrza podziwiano na licznych uroczystościach gminnych, wojewódzkich i akcjach charytatywnych: Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, Dzieci-Dzieciom. Jednym z większych wydarzeń w życiu tego zespołu był udział w Koncercie Ogród Talentów w Bychawie, występ na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz Koncert Przyjaźni w Łucku na Ukrainie.

Orkiestra ściśle współpracuje z Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Szkole Podstawowej w Motyczu zyskała uznanie i popularność w całym regionie. W 2020 roku orkiestra przeżywała Jubileusz 20’lecia swojego istnienia. Za swój dorobek artystyczny otrzymała wiele nagród, wyróżnień i podziękowań. Jej koncerty odbywają w miejscach znanych z pierwszych stron gazet.

źródło: https://www.motycz.eu/dziecieco-mlodziezowa-orkiestra-deta-przy-szkole-podstawowej-im-wincentego-witosa-w-motyczu/

×
×

Koszyk

Skip to content