Ubrana na czarno artystka pozuje grając na skrzypcach

Eliza Koma

Urodzona w Krasnymstawie na Lubelszczyźnie. Skrzypaczka, pedagog, strzelec sportowy. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie prof. S. Krudowskiego. Studiowała w Petersburskim Państwowym Konserwatorium im. M. Rimskiego-Korsakowa w klasie prof. A. Fiszera i prof. A. Rieznikowskiego.

Wieloletni pedagog szkół muzycznych, członek zespołów kameralnych (m. in. Orkiestry Kameralnej Filharmonii Lubelskiej, zespołu barokowego ,,Riccercato”, duetu skrzypcowo-gitarowego ,,Kamila i Eliza”).Gra muzykę różnorodną – klasyczną, filmową, rozrywkową.

Skrzypaczka Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Brała udział w koncertach edukacyjnych, nagraniach płytowych i tournée koncertowych Filharmonii Lubelskiej – w Danii, Włoszech, Niemczech, Korei, Ukrainie. Zagrała w Filharmonii w zastępstwie chorego solisty partię piły. Hobbystycznie szyje stroje historyczne, epokowe. Trenuje strzelectwo sportowe (II Wicemistrz klubu) i czarnoprochowe (m. in. dwa brązowe medale w konkurencjach karabinowych w latach 2020 i 2021 oraz 7. miejsce w Mistrzostwach Polski CP 2016 roku w konkurencji rewolwerowej „Mariette). Reprezentowała Polskę w 1st MLAIC European Championship Postal Match 2021 (najlepszy wynik w polskiej reprezentacji w „Mariette).

×
×

Koszyk

Skip to content