Artystka na świeżym powietrzy oparta o pudło rezonansowe wiolonczeli

Elżbieta Burdzań

Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie klasy wiolonczeli D. Karskiej. Ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie wiolonczeli S. Firleja i T. Darocha, a także w klasie wiolonczeli barokowej J. Kościukiewicza. Uczestniczyła w licznych mistrzowskich kursach solowych pod okiem wybitnych muzyków, m.in. A. Geberta, M. Flaksmana czy T. Strahla, oraz zespołowych.

Wykonuje muzykę różnych epok, począwszy od XVI-wiecznej, poprzez utwory klasyczne i romantyczne, aż do twórczości najnowszej – muzyki XXI wieku. Jako solistka i kameralistka, a także muzyk orkiestrowy, grała na wielu koncertach i festiwalach, m.in. z zespołem European Workshop for Contemporary Music podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” (koncerty w Polsce i zagranicą), koncert pt. „Święto wiolonczeli- MAW w Narodowym Forum Muzyki”, występ na Festiwalu Muzyki Klasycznej w Solcu nad Wisłą czy Akademii Latynoamerykańskiej we wrocławskim NFM z MuOB.

Współpracuje z różnymi orkiestrami i zespołami, m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Trybunału Koronnego czy Lubelską Akademią Muzyki Dawnej. Współtworzy zespół Per amore del barocco. Od 2019 roku prowadzi klasę wiolonczel w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

×
×

Koszyk

Skip to content