Ewelina Zawiślak z fletem stoi

Ewelina Zawiślak

W 2004 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Antoniego Wierzbińskiego. W latach 2003-2004 odbyła naukę w Franz Doppler Institute w Budapeszcie w klasie prof. Jánosa Bálinta. Od 2002 roku pracuje na stanowisku flecisty w orkiestrze Filharmonii Łódzkiej, zaś od 2004 – w Akademii Muzycznej w Łodzi (w 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki). W 1995 otrzymała tytuł „Talentu Muzycznego” podczas Tygodnia Talentów w Tarnowie.

Jest finalistką Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej G. Zinetti w Sanguinetto we Włoszech, laureatką Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Horn w Austrii oraz laureatką nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury w 2011 roku. Rok wcześniej otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne.

Koncertuje od 1990 roku, zarówno w Polsce, jak i za granicą (m.in.: Austria, Norwegia, Szwajcaria, Włochy, Węgry, Niemcy, Chiny). Uczestniczyła w licznych nagraniach dla radia i telewizji. Od 8 lat uczestniczy w pracach jury wielu konkursów. Zapraszana jest też do prowadzenia warsztatów metodycznych dla nauczycieli uczących gry na flecie w szkołach muzycznych oraz prowadzenia mistrzowskich kursów fletowych. Zainicjowała Łódzkie Warsztaty Fletowe „Musica Legata”, kurs „Ventus Optimus” oraz Międzynarodowy Konkurs na Flet Solo „Il Flauto Ricercato”.

×
×

Koszyk

Skip to content