Georgij Kurkov

Georgij Kurkov ukończył Ukraińską Narodową Akademią Muzyczną w Kijowie, oraz odbył staż asystencki w Konserwatorium w Leningradzie (Sankt-Petersburgu). Jego profesorami byli Tatiana Krawczenko, Nina Oksentian i Zofia Chentowa.

Od 1978 roku pracuje w Winnicy jako pedagog (docent na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Mychajła Kociubyńskiego) oraz solista (pianista i organista) Filharmonii Winnickiej.

W roku 1993 założył orkiestrę kameralną „Arcata” i do tej pory jest jej dyrektorem artystycznym, jak również głównym dyrygentem. Od 2016 roku prowadzi i jest dyrektorem orkiestry symfonicznej Filharmonii Winnickiej. Obie orkiestry pod jego dyrekcją wielokrotnie występowały w wielu krajach Europy. Występowali również w Lublinie.

Georgij Kurkov jest organistą w klasztorze Braci Kapucynów w Winnicy, a od 1999 roku dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Organowego “Muzyka w murach klasztornych”.

Georgij Kurkov został odznaczony przez Prezydenta Ukrainy tytułem honorowym „Zasłużony Działacz Sztuki Ukraińskiej”, orderem „Za zasługi” i odznaką honorową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury Polski”. 

Wielokrotnie koncertował jako pianista, organista i dyrygent w Ukrainie i Europie.

×
×

Koszyk

Skip to content