Hanna Okońska

Solistka Teatru Wielkiego w Łodzi. Absolwentka studiów I i II stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr hab. Małgorzaty Greli prof. ndzw. Studia ukończyła w 2017 roku.

Obecnie współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Bałtycką oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Do jej sukcesów należy m.in.: I Miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju (2018), Nagroda im. Ady Sari dla najlepszej koloratury, Nagroda Towarzystwa Operowego Aria oraz Nagroda Orkiestry Opery Krakowskiej na XVII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, II Nagroda na V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków w Częstochowie (2017), Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla najlepszej aktorki I Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych w Toruniu (rola Zuzanny w operze „Wesele Figara” W. A. Mozarta), I Miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Maiori (Włochy, 2016), II Miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie (2016), I wyróżnienie oraz nagroda specjalna za najlepsze predyspozycje estradowe na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” w Warszawie (2016) Grand Prix, I miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Talsi na Łotwie (2015r), II miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perrottiego w Ueckermünde (2015), III miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable na Słowacji (2015).

Jako solistka wielokrotnie koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Austrii, Niemczech, Słowacji, Białorusi, na Węgrzech, w Kazachstanie. Współpracowała z dyrygentami, takimi jak: Tadeusz Kozłowski, Marcin Sompoliński, Marta Kluczyńska, Massimiliano Caldi, Piotr Wajrak, Adam Klocek, Maciej Figas, Sławomir Chrzanowski, Kai Buman, Eugeniusz Kus, Piotr Sułkowski, Mikołaj Makarewicz.

×
×

Koszyk

Skip to content