Artystka trzyma skrzypce w dłoni

Izabela Baca

Urodzona w Chrzanowie (woj. małopolskie). Przez 25 lat mieszkała na Śląsku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz w Jaworznie. Kontynuowała ją w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W 1983 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

W czasie studiów brała czynny udział w działalności Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Muzycznej (polska sekcja „Jeunesses Musicales”). Pracowała także jako nauczycielka gry na skrzypcach w szkole, w której rozpoczynała życiową przygodę z tym instrumentem.

Od 1985 roku mieszka w Lublinie. Początkowo pracowała w Teatrze Muzycznym (premiery m.in.: „Baron Cygański”, „Błękitny Zamek”, „Noc w Wenecji”).Wraz z Teatrem występowała we wszystkich większych miastach w Polsce i gościła z występami w Szwajcarii. Od września 1988 roku związana z Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Brała udział w większości zagranicznych tournée Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej (m.in. w: Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii, Austrii, Korei Południowej, na Ukrainie). Ma też swój udział we wszystkich symfonicznych nagraniach płytowych zarejestrowany przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii. Prywatnie żona, mama i babcia. Kocha muzykę i…piłkę nożną!

×
×

Koszyk

Skip to content