Izabela Polakowska-Rybska

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: Wydziału Edukacji Muzycznej w klasie dyrygowania Agnieszki Franków-Żelazny oraz Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w klasie dyrygentury Alana Urbanka.

W latach 2007-2012 pełniła funkcję asystenta dyrygenta w Chórze „Medici Cantantes” Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W latach 2010-2014 prowadziła Chór przy Zespole Szkół nr 14 we Wrocławiu. W latach 2012-2013 była Dyrygentem i Opiekunem Artystycznym Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej.

Od 2013 roku gościnnie pełni funkcję dyrygenta-asystenta w Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym. W latach 2013-2015 pełniła obowiązki Dyrektora Artystycznego Chóru Polskiego Radia. W latach 2016-2018 była Dyrygentem i Kierownikiem Artystycznym Chóru Filharmonii Opolskiej. Od grudnia 2016 roku do kwietnia 2017 roku pełniła funkcję zastępcy Kierownika Artystycznego Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki. W roku 2017 była asystentem dyrygenta w Chórze Narodowego Forum Muzyki. W styczniu 2018 roku została kuratorem regionalnym Akademii Chóralnej – Śpiewającej Polski. W marcu 2018 roku założyła Męski Zespół Wokalny I Signori. Od 2018 roku prowadzi przedmiot „Śpiew Zespołowy” na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Mimo młodego wieku w swoim dorobku posiada różne nagrody i osiągnięcia: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Wokalnych Stonavská Barbórka, Wyróżnienie oraz Nagrodę Dla Najlepszego Polskiego Uczestnika Turnieju podczas V Międzynarodowego Turnieju Dyrygentury Chóralnej W STRONĘ POLIFONII, III Nagrodę, Nagrodę Specjalną za Wyróżniającą się Interpretację Muzyki Współczesnej ufundowaną i przyznaną przez Katedrę Chóralistyki i Prowadzenia Zespołów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Nagrodę Specjalną ufundowaną i przyznaną przez Katedrę Dyrygentury Chóralnej oraz Członków Chóru Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach podczas VII Międzynarodowego Turnieju Dyrygentury Chóralnej W STRONĘ POLIFONII.

Wraz z Chórem Polskiego Radia gościła m.in. na: Gali Finałowej Koryfeusz Muzyki Polskiej, Festiwalu Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, Edinburgh International Festival. Przygotowała zespół do nagrań trzech płyt z muzyką polskich kompozytorów: Krzysztof Penderecki. Utwory Chóralne, Próg nadziei – W hołdzie Janowi Pawłowi II, Litanie Ostrobramskie – Stanisława Moniuszki.

×
×

Koszyk

Skip to content