Justyna Hebda

Justyna Hebda

Harfistka, krakowianka. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Malwiny Lipiec-Rozmysłowicz oraz Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze w klasie prof. Jany Bouskovej jako stypendystka programu Erasmus+.

Trzykrotnie nagrodzona stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Swoje umiejętności szlifowała na licznych kursach harfowych w (Polsce i USA) oraz orkiestrowych – International Lutosławski Youth Orchestra. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i Czechach wykonując muzykę klasyczną oraz rozrywkową (m.in. Filharmonia Krakowska, NFM Filharmonia Wrocławska, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Bon Art Pops Orchestra, Polska Orkiestra Muzyki Filmowej – trasa z artystką Sanah).

Angażuje się w edukację młodych odbiorców sztuki biorąc udział w licznych koncertach i audycjach umuzykalniających, spełnia się także jako pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. K. Lipińskiego oraz w Szkole Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Lublinie. Występuje kameralnie w duecie z klarnecistą Andrzejem Schabem oraz ze skrzypaczką Aleksandrą Głuch, z którą koncertowała m.in. w sali kameralnej NOSPR oraz zdobyła I miejsce na Festiwalu Duetów z Harfą (2021).

×
×

Koszyk

Skip to content