Logo filharmonii

Justyna Zańko

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat. Przez ponad 8 lat jej nauczycielem był B. Giergiel oraz F. Falger. W 2006 roku otrzymała tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, gdzie studiowała pod kierunkiem profesorów T. Gadziny i R. Lasockiego. W 2014 roku ukończyła podyplomowe studia w Konserwatorium w Birmingham, w klasie dr R. Sushanskaya.

Uczestniczyła również w licznych kursach muzycznych (R. Sushanskaya, S. Shalman, I. Chichina, Y. Kless, E. Kless, Z. Bron). Brała udział w mistrzowskich lekcjach pokazowych prowadzonych przez Ch. Edinger, A. Marwood’a, I. Oistrakh’a, S. O’Reilly.

Jako solistka występowała w Adrian Boult Hall, Recital Hall (Birmingham), Mall Galleries (Londyn), Holy Trinity Church (Stratford-Upon-Avon), Filharmonii Krakowskiej i Lubelskiej, Instytucie Goethego w Krakowie, Akademii Muzycznej w Warszawie, Trybunale Koronnym i Galerii Malarstwa Polskiego w Lublinie. Koncertowała z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Trybunału Koronnego w Warszawie, z M. Seal’em z Orkiestrą Symfoniczną Konserwatorium w Birmingham oraz z R. Sushanskaya ze Stratford Virtuosi Orchestra. Dwukrotnie pełniła rolę koncertmistrza w Stratford Virtuosi Orchestra w Wielkiej Brytanii.

Pojawiła się także jako członkini Zespołu Kameralnego IV i V Międzynarodowego Festiwalu „Andrzej Nikodemowicz – czas i dźwięk” w Lublinie. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami, takimi jak: J. Maksymiuk, M. Pijarowski, J. Salwarowski, M. Seal, J. Semkow, B. Weil, A. Wit. Od stycznia 2010 roku pracuje w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej (skrzypek I głos solista).

×
×

Koszyk

Skip to content