Kamil Turczyn

Urodzony w Lublinie, gdzie ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Lipińskiego w klasie fortepianu dr hab. Agnieszki Schulz-Brzyskiej. Ukończył studia pianistyczne w klasie prof. Andrzeja Tatarskiego w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz z wyróżnieniem muzykologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: I miejsce w III Lubelskim Turnieju Muzyki i Wiedzy o P. Czajkowskim (Lublin 2003), Wyróżnienie wraz z tytułem finalisty na XXX Olimpiadzie Artystycznej (Warszawa 2006), II miejsce oraz Nagroda Specjalna w kat. fortepian – gra na 4 ręce oraz III miejsce w kat. fortepian w IV i VIII Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym Študentská umelecká činnosť (Ružomberok, Słowacja 2007 i 2011). W 2010 r. zdobył II miejsce na VII Niezależnym Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Indyvidualis” (Kijów, Ukraina) oraz uzyskał tytuł finalisty na XVII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi. W 2011 r. uzyskał wyróżnienie w XIII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze. W 2012 r. zdobył wyróżnienie w Konkursie na Najlepszego Studenta RP – Studencki Nobel 2012. W 2013 r. zdobył wyróżnienie na I Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie dla Pedagogów Muzyki w Warszawie, a w 2014 III miejsce na II edycji tego konkursu oraz I miejsce w 2015 r. podczas III edycji tego konkursu. W lutym 2017 r. zdobył nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu z orkiestrą na XII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku.

Występował w kraju i za granicą z repertuarem solowym jak i kameralnym. W kręgu jego zainteresowań jest teoria muzyki oraz muzyka improwizowana. Kamil Turczyn jest stypendystą The Solti Foundation z Waterloo (Belgia), Prezydenta Miasta Lublina oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Muzykuje kameralnie współpracując z wieloma instrumentalistami i wokalistami, zdobywając wyróżnienia i nagrody za akompaniament.

Brał udział w licznych kursach pianistycznych u znakomitych profesorów. Współpracuje z Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz orkiestrą Sinfonietta Polonia w Poznaniu. Jest nauczycielem w OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie i PSM I i II st. im. W. Lutosławskiego w Krasnymstawie.

×
×

Koszyk

Skip to content