Karol Garwoliński

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat, kontynuując ją potem w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie pod kierunkiem Iwony Kalinowskiej oraz Jolanty Woźniak. W okresie szkolnym uczestniczył w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych zdobywając uznanie publiczności jak i jury. Swą grę doskonalił pod okiem takich pedagogów, jak m.in. Elżbieta Tarnawska, Monika Sikorska-Wojtacha, Andrzej Jasiński, Tadeusz Chmielewski, Bogdan Czapiewski, Grzegorz Kurzyński. W roku 2000, będąc jeszcze uczniem szkoły muzycznej, został studentem klasy fortepianu prof. Bogdana Czapiewskiego w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Na tejże uczelni uzyskał później dyplom magistra z wyróżnieniem oraz stopień doktora w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka.

Prowadzi intensywną działalność koncertową̨ występując jako solista oraz kameralista w salach filharmonicznych, uniwersyteckich i innych. Pomimo zamiłowania do muzyki F. Chopina, jego repertuar obejmuje utwory powstałe na przestrzeni kilku ostatnich wieków. Zaliczyć do tego należy również muzykę kompozytorów żyjących, takich jak Paweł Mykietyn czy Andrzej Cwojdziński, którego utwory kameralne wraz z filharmonikami lubelskimi zarejestrował na monograficznej płycie wydawnictwa Acte Préalable. Dla tejże wytwórni nagrał również serię płyt z muzyką kameralną Raula Koczalskiego, a obecnie pracuje nad nagraniem dzieł fortepianowych Zygmunta Stojowskiego.

Adiunkt w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz nauczyciel fortepianu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie. Od roku 2011 współprowadzi z prof. zw. dr hab. B. Czapiewskim jego klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

×
×

Koszyk

Skip to content