Boczkowska, zdjęcie artystki

Katarzyna Boczkowska

Pracę zaczęła tuż po maturze jako nauczyciel w klasie skrzypiec w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Ukończyła wydział instrumentalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu na specjalizacji altówka w klasie prof. Jana Michalskiego.

Po obronieniu dyplomu rozpoczęła karierę artystyczną jako muzyk orkiestrowy w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, gdzie miała ogromną przyjemność i zaszczyt pracować ze Ś.P. Józefem Wiłkomirskim.

Jej kolejnym doświadczeniem scenicznym była praca w Operetce Wrocławskiej – nieodżałowanej instytucji, z którą miała okazję zagrać najważniejsze tytuły tego gatunku, zarówno w stolicy Dolnego Śląska, jak i za granicą podczas wielu tournée.

Spełnieniem jej artystycznych aspiracji było wykonanie wszystkich części „Pierścienia Nibelunga” Ryszarda Wagnera wraz z Operą Wrocławską w 2006 roku.

Ostatnie lata spędziła na statku kompanii „Oceania Cruises”, na czterech kolejnych, półrocznych rejsach grając w kwartecie smyczkowym. Miała tam okazję nie tylko spełnić swoje marzenia zwiedzając ogromną część świata, ale także występować dla bardzo zróżnicowanej publiczności. Jest to najcenniejsze z jej zawodowych doświadczeń.

Od 2003 roku współpracuje z agencją „Pro Musica” Marka Tracza. Ta kooperacja otworzyła przede nią mnóstwo możliwości wyrazu artystycznego zarówno w Polsce, jak i w Europie i Azji.

×
×

Koszyk

Skip to content