Lan Tung

Łącząca różne tradycje muzyczne – muzykę chińską, tajwańską, improwizowaną, jazz oraz tzw. klasykę – instrumentalistka, wokalistka, kompozytorka i producentka Lan Tung, to niezwykła postać w kanadyjskiej kulturze.

Urodzona na Tajwanie współpracuje z wieloma kameralnymi formacjami, jest liderem nominowanego do nagrody „Juno” Orchidee Ensemble, współpracuje z Sound of Dragon Ensemble, Vancouver Erhu Quartet i Proliferasian, jest dyrektorem artystycznym odbywającego się co dwa lata Festiwalu Muzyki Sound of Dragon, współprowadzi – łączy tradycje muzyki Tajwanu, Chin, Indii, Persji i jazzu – Naadaleela Ensemble, współpracuje z Curtisem Andrewsem, wiolonczelistką Mariną Hasselberg, Ronem Samworthem i Neelamjitem Dhillonem, Liron Man i Jonathanem Bernardem. Regularnie występuje z Vancouver Inter-Cultural Orchestra, Sounds Global Ensemble, BC Chinese Music Ensemble i NOW Orchestra. Jako solistka występowała z Orchestre Metropolitain (Montreal) i Symphony Nova Scotia, Vancouver Symphony Orchestra, Turning Point Ensemble (Vancouver i Tajwan), Upstream Ensemble (Halifax), Vancouver Inter-Cultural Orchestra (Kanada i USA), Atlas Ensemble (Amsterdam i Helsinki) oraz Little Giant Chinese Chamber Orchestra (Tajwan i Chiny).

Artystka często eksperymentuje sięgając po różne tradycje i gatunki: chiński oddech i przestrzeń, indyjską złożoność rytmiczną, współczesną precyzję i zapis graficzny, a także improwizację melodyczną. Jej fonograficzne dokonania zdobywały liczne nagrody, w tym: International Independent Music Awards, nominacje do nagród JUNO, Canadian Independent Music Awards, Canadian Folk Music Awards i Western Canadian Music Awards.

×
×

Koszyk

Skip to content