Leonora Armellini

Laureatka V nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina i pierwsza artystka z Włoch, która wspięła się na najwyższy poziom sztuki pianistycznej prezentowany przez uczestników podczas tego najważniejszego konkursu. W wieku 18 lat zdobyła nagrodę im. Janiny Nawrockiej „dla pianisty wyróżniającego się muzykalnością i pięknym dźwiękiem, który nie został zakwalifikowany do finału konkursu” podczas edycji konkursu w roku 2010. Była również finalistką XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccia Busoniego w Bolzano.

Artystka koncertuje jako solistka, kameralistka oraz towarzysząc wielu orkiestrom w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie (w nowojorskiej Carnegie Hall, w Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu, paryskiej Salle Contort, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Gran Teatro La Fenice w Wenecji oraz w całej Europie, Chinach, Korei Południowej, Japonii i wielu innych).

W roku 2007 nagrała II Koncert fortepianowy oraz Andante spianato i Wielki Polonez na fortepian i orkiestrę Fryderyka Chopina, a w 2008 roku Koncert fortepianowy Wolfganga Amadeusza Mozarta KV 595 dla wytwórni „Velut Luna”. Wiele jej koncertów i wywiadów było transmitowanych przez włoską telewizję i radio, a jej koncert w Quirinale Palace w Rzymie (styczeń 2009) był transmitowany przez stację RAI Radio 3.

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku czterech lat pod kierunkiem Laury Palmieri. W wieku 12 lat ukończyła Konserwatorium z tytułem summa cum laude. W wieku 17 lat ukończyła z wyróżnieniem Accademia Nazionale di Santa Cecilia w klasie Sergia Perticaroliego jako najmłodsza absolwentka w historii tej uczelni. Edukację muzyczną kontynuowała pod kierunkiem Lilyi Zilberstein (Hochschule für Musik und Theater Hamburg) i Borisa Petrushansky’ego (Accademia pianistica di Imola). 

Obecnie prowadzi klasę fortepianu w Konserwatorium Buzzola w Adria (Włochy).

×
×

Koszyk

Skip to content