Artystka pozuje grając na skrzypcach

Lidia Treszczotka

Pochodzi z Lublina i to tu rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego. Edukację muzyczną kontynuowała na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. J. Kaliszewskiej. W 2010 roku z wynikiem bardzo dobrym uzyskała tytuł magistra sztuki. Ukończyła również studia na kierunku skrzypce barokowe u prof. D. Deutera.

Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce. Występowała m.in. z Operą Wrocławską, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Capellą Bydgostiensis, Operą Novą w Bydgoszczy, Zespołem Mazowsze, orkiestrą Warsaw Camerata, Warszawską Operą Kameralną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Koszalińską.

Od 2020 roku jest członkiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej. Swoją wiedzę i grę skrzypcową doskonaliła podczas wielu kursów muzycznych u wybitnych profesorów (m.in. u prof. M. Baranowskiego, prof. J. Staniendy, prof. I. Wojciechowskiej) oraz biorąc udział w konkursach skrzypcowych. Prowadzi również działalność pedagogiczną. Uwielbia góry, spacery po lesie, sporty zimowe, pilates, powieści F. Dostojewskiego, kryminały, podróże i gotowanie.

×
×

Koszyk

Skip to content